telefon dinlemedinleme cihazıdinleme cihazı
Iš kur atsiranda dulkės? oto kiralama ankara araç kiralama ankara araba kirakama ankara
Title
Iš kur atsiranda dulkės?


Daugeliui šis klausimas gali pasirodyti tolygus ne ką mažiau svarbiam klausimui: Kur dingsta pinigai? O tarp kitko, yra žinoma, kad dulkės kaupiasi net ir butuose, kuriuose niekas negyvena. Įvairių eksperimentų metu įrodyta, kad net ir užrakintame bute su sandariai uždarytais langais per dvi savaites ant grindų bei horizontalių baldų paviršių viename kvadratiniame centimetre prisikaupė net apie 12 tūkstančių dulkių dalelių. Tyrimai rodo, kad 35 proc. jų sudarė mineralų dalelės, 12 proc. – tekstilės ir popieriaus pluošto, 19 proc. – odos žvyneliai, 7 proc. – žiedadulkės, 3 proc. - suodžių ir dūmų dalelės. Dar  24 proc. dalelių kilmė nebuvo nustatyta. Šie duomenys rodo, kad  dulkės, esančios ore, labai lėtai nusėda  ir net sandariai užrakinti langai bei durys  joms nėra neįveikiama kliūtis.

Galima išskirti keturias pagrindines dulkių atsiradimo priežastis. Tai yra: materijų irimas, gatvė, gyvūnai ir pats žmogus. Poroloniniai baldų apmušalai per  8-10 metų naudojimo pradeda irti, išskirdami didelį kiekį kenksmingų medžiagų, kurios kaupiasi ant grindų, lentynų, spintelių ir kitų jiems "patinkančių" daiktų.  Dėl dulkių atsiradimo kaltas asbestas, kurį paprastai naudoja kaip šilumą izoliuojančią bei ugniai atsparią medžiagą. Taip pat dulkių atsiranda ir dėl nusidėvėjusių apdailos bei statybinių medžiagų, kilimų, popieriaus. Dulkės neišvengiamai patenka iš gatvės - tai silicilo dioksido, cemento, metalo dulkės (iš netoliese esančių statybų aikštelių ir pramonės įmonių), žiedadulkės, pūkai, gumos (autotransporto padangų) dulkės.  Naminiai gyvūnai taip pat  palieka savo „pėdsaką“ odos dalelių ir kailio plaukų pavidalu. Savaime aišku, kad ir pats žmogus yra tam tikras dulkių atsiradimo šaltinis: negyvos žmogaus odos ląstelės sudaro apie 10 proc. visų naminių dulkių. Nereikia pamiršti ir drabužių bei tekstilės dalelių. Patys didžiausi dulkių surinkėjai namuose – tai kiliminės dangos, grindų bei sienų kilimai, minkšti žaislai, seni laikraščiai bei knygos, užuolaidos. Be tinkamos priežiūros jie gali virsti tikrais „dulkių bendrabučiais“.  Kiliminė danga yra pati patraukliausia vieta kauptis dulkėms.  Prižiūrėti ją sudėtinga, todėl rinktis priežiūros priemones reikia labai atsakingai. Kilimus būtina siurbti ne rečiau nei kartą per savaitę, taip pat jiems būtina naudoti priemones nuo kandžių.  Kambariuose ir patalpose, kur nuolat vyksta žmonių judėjimas, visada galima rasti dulkių dalelių. Žaidžiantys vaikai gali smarkiai didinti dulkių dalelių koncentraciją ore. Tai, kiek ilgai jos lieka sklaidyti, lemia jų dydis ir svoris. Judantys patalpose  žmonės pakelia į orą kelių mikronų dydžio ir mažesnes dulkių daleles. Būtent tokios dalelės patenka giliai į kvėpavimo takus. Jos juda kartu su oru. Pašalinti tokias daleles galima ventiliuojant ir filtruojant orą. Sunkesnės dalelės nusėda ant horizontalių paviršių. 

Toliau pateikiami duomenys apie alergenus, jų dydį ir laiką, per kurį jie pasiekia 1 m. aukštį. Žiedadulkės - 10-100 mikrometrų (µm), per 2 sek. - 3 min. Dulkių erkių alergenai - 10-40 mikrometrų (µm), per 2 sek. - 3 min. „Kačių“ alergenai - 1-10 mikrometrų (µm), nuo kelių valandų iki kelių dienų. Pelėsių sporos, 2-8 mikrometrų (µm), nuo kelių valandų iki kelių dienų. Bakterijos - 0,5-5 mikrometrų (µm), nuo kelių valandų iki kelių dienų. Virusai - 0,5 mikrometrų (µm), nuo kelių valandų iki kelių dienų. Tabako dūmai - 0,01-0,1 mikrometrų (µm), pradedant nuo kelių valandų iki kelių dienų. Dalelės, kurių dydis nesiekia 1 mikrometro, paprastai sudaro apie 99,9 proc. nuo bendro ore esančių dalelių skaičiaus, kuri sudaro apie 30 proc. bendros visų dalelių masės.

Taip pat dalelių judėjimui įtaką daro jų krūvis bei elektriniai laukai. Apie 1 mikrometro (µm) dydžio dalelių kaupimuisi odos paviršiuje įtaką daro jų krūvis ir elektriniai laukai, tuo tarpu didesnių dalelių judėjimui įtaką daro oro srovės. Kitaip tariant, visos organinės dalelės ar jų junginiai, reaguojantis su organizmo baltymais, gali sukelti įvairias alergines reakcijas. Kambario dulkės turi daug specifinių alergenų. Be tabako dūmų, dulkių erkių ir kitų nustatytų alergenų, mes gana mažai žinome apie patalpų ore sklaidančias daleles. Tačiau labai gerai žinoma, kad per aukštas tokių dalelių kiekis ore žymiai apsunkina kvėpavimo sistemos darbą, be to jos gali pernešti ir įvairius alergenus. Todėl būtina palaikyti kuo žemesnį dėlelių kiekį ore.

Namų dulkių erkutės – tai didelė bendros dulkių masės namuose dalis. Būtent jos yra pagrindinė alergijos dulkėms priežastis.Šie baisūs padarai, panašūs į mikroskopinius raganosius, gyvena čiužiniuose, minkštuose balduose, patalynėje ir kitose dulkių susikaupimo vietose. Jie minta negyvos odos ląstelėmis. Dažniausiai patalpose galima aptikti apie 100 dulkių erkučių 1 gr. dulkių. Paskaičiuota, kad dvigulėje lovoje jų galima aptikti net apie 2000000. Dulkių erkėms ypač  palanki yra drėgmė, todėl jos nebijo drėgno valymo, bet jų kiekis žymiai sumažėja valant sausuoju būdu. Iš vieno buto į kitą dulkių erkes gali pernešti skersvėjis, taip pat jos pernešamos drabužiuose, avalynėje, balduose. Dažniausiai jos randamos čiužiniuose, kadangi būtent juose yra tinkamiausia terpė dulkių erkutėms veistis. Čia jos randa palankiausią klimatą bei maistą (negyvas odos ląsteles). Neretai žmonėms dulkių erkių ekskrementai (viena erkę išskiria apie 20 mikroskopinių „žirnelių“ per parą) iššaukia alergines reakcijas. Šių erkučių alergenai yra gan dideli. Jie taip pat sklaido ore. Alerginė reakcija pasireiškia tuomet, kai žmogus būna arti alergenų šaltinio (pvz., gulint lovoje). Jautrumas namų dulkių erkutėms  ypač neigiamai veikia žmogaus sveikatą.

Dulkės tapo jau įprastu dalykų žmogaus gyvenime. Jos suvokiamos kaip neatsiejama bet kurių patalpų dalis. Tačiau kvėpuojant dulkėmis, anksčiau ar vėliau juntamos skaudžios pasekmės sveikatai. Neišvengiamos kvėpavimo takų infekcijos, tokios kaip lėtinės nosies ertmės, ryklės, bronchų, plaučių ligos, alerginiai susirgimai, galvos skausmai, akių gleivinės bei kiti uždegimai. Dulkių dalelės tampa vis mažesnės ir iššaukia vis daugiau alerginių reakcijų.  SEBO dulkių siurbliai turi trijų sluoksnių filtravimo sistemą, kurią sudaro dulkių surinkėjas (A), mikrofiltras (B) ir išėjimo filtro (C). Tai padeda pasiekti nepriekaištingų rezultatų filtruojant. Būtent todėl visa  SEBO technika turi kokybės ženklą  «Seal of Approval» bei yra rekomenduojama Britanijos Alergijos Fondo (ypač alergiškiems ir astma sergantiems žmonėms).

 

 
Bank-media.ru/news/ | House-mag.ru/news/ | Politic-wars.ru/novosti/ | Mynewsmaker.ru/
News image

SEBO D4 Airbelt Pet

Dėkojame, kad pasirinkote SEBO. Jūsų naujasis SEBO yra   novatoriškas,aukštos kokybės gaminys, sukurtas ir pagamintas... Skaityti daugiau

News image

SEBO K1 Airbelt ONYX

  SEBO K1 Airbelt ONYX, tai lengvas dulkių siurblys, kompaktiškas stilingas dizainas ir visada paruoštas... Skaityti daugiau

News image

SEBO D1 Airbelt

Dėkojame, kad pasirinkote SEBO. Jūsų naujasis SEBO yra novatoriškas, aukštos kokybės gaminys, sukurtas ir pagamintas... Skaityti daugiau

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.